Imorgon fortsätter vi..

Som nästan alltid annars så flyger tiden iväg. Den här veckan har gått fort och imorgon 09.30 ska vi sitta i bussen som ska ta oss vidare till Whistler. Ska bli spännande!

Här i Mt Washington har träningen flytit på rätt bra, men väder gudarena är inte direkt på vår sida. Regn och snö om varannat, tjock dimma plus hårda vindar. Så igår fick vi skjuta upp förmiddagsträningen nån timme för det gick inte att de fallmålen. Men statistiken för fint väder här är inte så bra, så de är nog bara att vänja sig.

I Whistler sägs det att vi aktiva, vallare och fysio ska bo i ett hus. Vi är 16 st så det blir spännande och se hur de ser ut, men det ryktas om att internet finns på rummen så det är skönt!

Ja, kläderna är tvättade, väskan och bössan packad så nu väntar lite kvällsfika snart innan de blir natta. Så vi hörs nästa gång från Whistler!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *